Yardımseverlik koşusu, tüm dünyada sivil toplum kuruluşlarını (STK) desteklemek için başarı ile kullanılan bir kaynak geliştirme yöntemidir. Spor İstanbul’un Sosyal Sorumluluk Partneri Adım Adım’ın çatısı altındaki STK’ların projeleri için 2008 yılından beri İstanbul Maratonu’nda bağış toplanmaktadır ve sadece 2019 yılında yaratılan kaynak 17 Milyon TL’ye ulaşmıştır. Bu sene ilk kez Yarı Maraton’da da gerçekleşecek olan yardımseverlik koşusu ile koşucular gönüllerine dokunan STK’yı seçerek kampanyalarını açacak ve adımlarına anlam katacaklar. 

Destekleyebileceğin STK’ları görmek için tıkla

Bağışçı Sayısı (2019)

Koşucu Sayısı (2019)

Bağış Miktarı (2019)

İstanbul Yarı Maratonu, Avrupa’nın en iyi 3 parkurundan biri!
Dünya Atletizm Birliği’nin belirlemiş olduğu kriterlere göre, 2023 yılında, Dünya’da sadece 9, Avrupa’da ise sadece ve sadece 3 yarı maraton Gold Label kategorisinde koşulacak. Bu önemli kategoride olmaya hak kazanan İstanbul Yarı Maratonu ise eşsiz Tarihi Yarımada parkuruyla Avrupa’nın en iyi 3 parkuru arasında gösteriliyor!
Uluslararası kuruluş olan Dünya Atletizm Birliği’nin yol koşuları için belirlediği kriterlere uyarak Gold Label kategorisine dahil olduğumuz için gururluyuz!