Her sene olduğu gibi bu sene de koşucular ve patenciler Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu için Tarihi Yarımada parkurunda buluşacak! Türkiye’nin ilk atletizm rekoruna sahne olan yarışımız, giderek artan beklentilerle tüm dikkatleri üzerinde toplayacak.

Sizlere, heyecanlı binlerce katılımcı ve seyirciyi markanızla tanıştırmak için özel bir fırsat sunmak isteriz. Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu kapsamında yeni iş birliği fırsatlarından yararlanmak isterseniz [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

30 Nisan 2023'te, N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu'nda buluştuk. Rekor katılımla eşsiz bir yarışa imza attık!

İlki 1987 yılında gerçekleşen, daha sonra 1994 – 2009 ve 2011 - 2013 yılları arasında ara verilen İstanbul Yarı Maratonu’nun bu yıl 18.’si düzenlendi!

Bu parkur rekorların parkuru!

N Kolay 17. İstanbul Yarı Maratonu’nda Neler Oldu?

🏃Genel Klasman Erkekler kategorisinde 1. olan Rodgers Kwemoi 59:15 ile Tarihi Yarımada parkuru rekorunu kırdı!

🏃‍♀️Genel Klasman Kadınlar kategorisinde 1. olan Hellen Obiri 1:04:48 ile kendi rekorunu İstanbul'da kırdı!

🏃N Kolay 17. İstanbul Yarı Maratonu 21K kategorisinde 3.465 finisher sayısıyla bir rekora imza attı!

N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu’nda Neler Oldu?

🏃‍♀️Kadınlarda Kenyalı atlet Ruth Chepngetich 1:04:02 ile dünya rekorunu kırarak Kadınlar Kategorisi Genel Klasman’ı ilk sırada tamamladı. Etiyopyalı Yalemzerf Yehualaw, 1:04:40 ile yarışta ikinci olurken, Kenyalı Helen Obiri 1:04:51 ile üçüncülüğü elde etti.

🏃Erkekler Kategorisi Genel Klasman’da ise 59:35 ile yarışı birinci sırada tamamlayan Kenyalı atlet Kibiwott Kandie N Kolay İstanbul Yarı Maratonu parkur rekorunu kırdı.

🏃2020 ve 2021 yılında pandemi önlemleri altında başarıyla koşulan yarı maraton, yarışların durduğu bir süreçte dünya atletizm camiasına örnek teşkil ederken, katılımcılarına güven aşıladı. 

Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelip Tarihi Yarımada Parkuru'nda birlikte koşan tüm katılımcılara teşekkür ederiz!

Rekor katılımla tarihinin en kalabalık koşusuna ev sahipliği yapan N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu 30 Nisan’da büyük bir coşkuyla gerçekleşti!

İstanbul’un eşsiz güzellikteki Tarihi Yarımada parkurunda tarihi anlara tanık olduğumuz N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu’nda neler yaşadığımıza gelin beraber bakalım!

©2023 – İBB GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ – HER HAKKI SAKLIDIR

İstanbul Yarı Maratonu, Avrupa’nın en iyi 3 parkurundan biri!
Dünya Atletizm Birliği’nin belirlemiş olduğu kriterlere göre, 2023 yılında, Dünya’da sadece 9, Avrupa’da ise sadece ve sadece 3 yarı maraton Gold Label kategorisinde koşulacak. Bu önemli kategoride olmaya hak kazanan İstanbul Yarı Maratonu ise eşsiz Tarihi Yarımada parkuruyla Avrupa’nın en iyi 3 parkuru arasında gösteriliyor!
Uluslararası kuruluş olan Dünya Atletizm Birliği’nin yol koşuları için belirlediği kriterlere uyarak Gold Label kategorisine dahil olduğumuz için gururluyuz!