Yarı Maraton Parkuru

En Hızlı Yarı!

İstanbul Yarı Maratonu’nun 21 km 97,5 m uzunluğundaki rakımsız  Tarihi Yarımada parkuru, yarışa katılacak koşuculara en iyi derecelerini yapma fırsatı veriyor.

21km’de 8.000 yıl!

Parkur boyunca binlerce yıl dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan Tarihi Yarımada’da eşsiz bir deneyim seni bekliyor!

Tarihi Yarımada Parkuru

21K koşmak için biçilmiş kaftan… Rakım farkı olmayan bu parkur, atletlere en iyi derecelerini yapmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Ama bu parkuru eşsiz yapan özelliği sadece bu değil: Bir tarafı Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Haliç manzarası; diğer tarafı ise 8 bin yıllık geçmişe uzanan bir tarihi doku ile çevrelenmiş Tarihi Yarımada Parkuru, koşuculara yarışın tadını çıkarmaktan başka seçenek tanımıyor. 

Parkur Bilgisi

İstanbul Yarı Maraton Parkuru başlama noktası Fatih İlçesi Yenikapı miting alanı önünde bulunan LANGA otobüs durağıdır. Buradan start alan yarış, sahil yolu Kennedy Caddesi boyunca  Kumkapı , Cankurtaran, Çatladıkapı, Sarayburnu, Sirkeci ışıklar, Eminönü’nden Karaköy istikametine saparak Galata Köprüsünü geçecektir. Köprü bitimindeki ışıklardan “U” dönüşü yapan yarış, Eminönü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Caddesi,  Ayvansaray, Haliç köprüsün varmadan Fatih İlçe sınırından “U” dönüşü yaparak ters istikamette aynı sahil yolunu kullanarak Yenikapı’ya kadar koşulacak ve başladığı noktada son bulacaktır.

21K PARKURU

21K PARKUR YÜKSELTİ GRAFİĞİ

10K PARKURU

10K PARKUR YÜKSELTİ GRAFİĞİ

©2023 – İBB GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ – HER HAKKI SAKLIDIR