28 NİSAN 2024

Gün(ler)

:

Saat(ler)

:

Dakika(lar)

:

Second(s)

N Kolay 17. İstanbul Yarı Maratonu’nda rekor için yarışacak elit atletlerin kilometre geçişlerini canlı takip etmek için butonlara tıklayabilirsiniz!

#EnHızlıYarı 27 Mart 2022 Pazar günü, rekorlara sahne olan N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nda buluşuyoruz!

Bu parkur rekortmenin parkuru! 2021 yılı Yol Koşuları Sıralaması’nda İLK SIRADA yer alan N Kolay İstanbul Yarı Maratonu sizi bekliyor!

DÜNYA REKORUNA EV SAHİPLİĞİ YAPAN N Kolay İstanbul Yarı Maratonu parkurunda, 27 Mart Pazar günü yeni rekorların peşinde koşmak için sabırsızlanıyoruz!

N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu’nda Neler Oldu?

Ruth Chepngetich 1:04:02’lik derecesiyle Kadınlar Dünya Yarı Maratonu Rekoru’nun sahibi olurken, Kibiwott Kandie ise 59:35’ ile N Kolay İstanbul Yarı Maratonu Parkur Rekoru’nu 15 saniye geliştirdi.

Dünyanın en iyi elit atletlerin katılımıyla 4 Nisan 2021 Pazar günü start alan N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu atletizm dünyasının rekor beklentilerini boşa çıkarmadı!

N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu, kürsüye çıkan 3 kadın atletin de yarışı 65 dakikanın altında tamamladığı tarihteki ilk yarış oldu.

30 Nisan 2023'te, N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu'nda buluştuk. Rekor katılımla eşsiz bir yarışa imza attık!

İlki 1987 yılında gerçekleşen, daha sonra 1994 – 2009 ve 2011 - 2013 yılları arasında ara verilen İstanbul Yarı Maratonu’nun bu yıl 18.’si düzenlendi!

Bu parkur rekorların parkuru!

N Kolay 17. İstanbul Yarı Maratonu’nda Neler Oldu?

🏃Genel Klasman Erkekler kategorisinde 1. olan Rodgers Kwemoi 59:15 ile Tarihi Yarımada parkuru rekorunu kırdı!

🏃‍♀️Genel Klasman Kadınlar kategorisinde 1. olan Hellen Obiri 1:04:48 ile kendi rekorunu İstanbul'da kırdı!

🏃N Kolay 17. İstanbul Yarı Maratonu 21K kategorisinde 3.465 finisher sayısıyla bir rekora imza attı!

N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu’nda Neler Oldu?

🏃‍♀️Kadınlarda Kenyalı atlet Ruth Chepngetich 1:04:02 ile dünya rekorunu kırarak Kadınlar Kategorisi Genel Klasman’ı ilk sırada tamamladı. Etiyopyalı Yalemzerf Yehualaw, 1:04:40 ile yarışta ikinci olurken, Kenyalı Helen Obiri 1:04:51 ile üçüncülüğü elde etti.

🏃Erkekler Kategorisi Genel Klasman’da ise 59:35 ile yarışı birinci sırada tamamlayan Kenyalı atlet Kibiwott Kandie N Kolay İstanbul Yarı Maratonu parkur rekorunu kırdı.

🏃2020 ve 2021 yılında pandemi önlemleri altında başarıyla koşulan yarı maraton, yarışların durduğu bir süreçte dünya atletizm camiasına örnek teşkil ederken, katılımcılarına güven aşıladı. 

Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelip Tarihi Yarımada Parkuru'nda birlikte koşan tüm katılımcılara teşekkür ederiz!

Rekor katılımla tarihinin en kalabalık koşusuna ev sahipliği yapan N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu 30 Nisan’da büyük bir coşkuyla gerçekleşti!

İstanbul’un eşsiz güzellikteki Tarihi Yarımada parkurunda tarihi anlara tanık olduğumuz N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu’nda neler yaşadığımıza gelin beraber bakalım!

SPONSORLUK

N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nun gerçekleşmesi ve geliştirilmesi için
bizimle birlikte koşmak isterseniz [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

BU TARİHİ YARIMADADA KİMLER KOŞTU KİMLER…

 

[FinalTilesGallery id=’1′]

©2023 – İBB GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ – HER HAKKI SAKLIDIR

İstanbul Yarı Maratonu, Avrupa’nın en iyi 3 parkurundan biri!
Dünya Atletizm Birliği’nin belirlemiş olduğu kriterlere göre, 2023 yılında, Dünya’da sadece 9, Avrupa’da ise sadece ve sadece 3 yarı maraton Gold Label kategorisinde koşulacak. Bu önemli kategoride olmaya hak kazanan İstanbul Yarı Maratonu ise eşsiz Tarihi Yarımada parkuruyla Avrupa’nın en iyi 3 parkuru arasında gösteriliyor!
Uluslararası kuruluş olan Dünya Atletizm Birliği’nin yol koşuları için belirlediği kriterlere uyarak Gold Label kategorisine dahil olduğumuz için gururluyuz!